A repedés varrás előtt ki kell deríteni a repedés okát, azután meg kell azt szüntetni, majd ezután lehet összevarrni. Nagyon fontos ennek a sorrendnek a betartása , mert különben hiába varrtunk össze egy repedést, mellette ismét meg fog repedni a fal.
Így néz ki egy ronda repedés:
És így miután összevarrtuk, mint egy varrónő az elszakadt anyagot. Itt már többet nem fog elrepedni.
Egy másik példa.
Így nézett ki egy társasház lépcsőháza, miután megsüllyedt az épület hibás csapadékvíz elvezetés miatt, ahol még azt az óriási hibát is elkövették, hogy egy lyukacsos draincsövet helyeztek el a talajba a fal mellé és ebben akarták elvezetni az esővizet. A lyukacsos csőben....
Munka közben kiderült, hogy a vakolat nagy része is le akart válni.
Készítettünk egy talajmechanikai szakvéleményt, alap feltárásokat (ekkor derült ki a draincső dolog) és egy részletes statikai szakvéleményt, majd elkészült az ajánlat a megerősítésekre.
Az épület alapjait először megerősítettük 159 mm-es sajtolt vasbeton cölöpökkel, majd utána varrtuk össze a repedéseket, javítottuk ki a vakalatot, miután megállt az épület süllyedése.
Végül kifestettünk két lakást teljesen és a lépcsőházat. A képen még csak egy rétegben van lefestve, de végül három réteget kapott és most semmi nyoma a munkának.
Azóta sincs több repedés!